Instrukcja użytkowania i pielęgnacji kominka - pytania część 1

Kominki i grille są WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU NA ZEWNĄTRZ i NIGDY nie powinny być /poza pewny sytuacjami opisanymi w części 3 / opalane w pomieszczeniach!


Budowa kominka/grilla: duży procent glinianych kominów wytwarzany jest z dwóch części. Podstawa lub „miska” i szyja. Podczas procesu produkcyjnego każdy z tych elementów schnie osobno przez kilka dni. Po procesie suszenia szyję i miskę łączy się w jedną całość. Podczas obsługi kominka /lub chimney/ jest

ważne, aby nigdy nie unosić go za szyję, ponieważ więź między szyją, a miska może się rozdzielić. Najlepszy sposób do noszenia polega na chwyceniu

"ust" jedną ręką i przytrzymaniu w miejscu, gdzie szyja spotyka miskę drugim ramieniem.


Transportowanie nowego kominka: większość ludzi ma wrażenie, że muszą mieć ciężarówkę lub furgonetkę, aby przetransportować go do domu. Nie o to chodzi. W rzeczywistości łatwiej jest ustawić kominek na siedzeniu /w foteliku samochodowym/ i opasać ją jak osobę. Jeśli pas bezpieczeństwa przecina kominek przy szyi, upewnij się i przyłoż tam kawałek szmatki.


Pozycjonowanie: kominki moga być wyposażonew żelazny stojak z trzema lub czterema nogami. Stojaki z trzema nogami wydają się być łatwiejsze do użycia, ponieważ łatwiej jest je wypoziomować. Upewnij się i znajdź równą, nieruchomą powierzchnię. Upewnij się, że nad kominkiem nie ma nic np. gałęzie, markizy, parasole lub cokolwiek innego, co potencjalnie mogłoby się zapalić. Pamiętaj, nie wkładaj grilla/kominka do altanki lub zamkniętego ganku. Ustaw swój kominek w bezpiecznej odległości od jakichkolwiek konstrukcji. Po znalezieniu odpowiedniej lokalizacji przygotujesz kominek do "pierwszego ognia".


Izolacja: ważne jest, aby zaizolować miskę kominka, aby ogień nie był skierowany bezpośrednio na glinę. Dodaj piasek lub groszek do miski, aż znajdzie się ok 10cm poniżej dolnej wargi ust. Piasek do zabawy będzie odpowiedni, nie musisz szukać innego. Po napełnieniu kominka piaskiem musisz usunąć piasek, jeśli chcesz go przenieść.

Ruszt: umieść 2 cegły na boku w odległości około 15cm. Będą działać jak krata i utrzymywać drewno w pozycji podniesionej. Jesteś gotowy na swój pierwszy ogień. Zacznij od małych rozpaleń. Pierwsze kilka rozpaleń powinno być

stosunkowo małe - kilka kawałków drewna, żeby zahartować kominek. Zrób to dla pierwszych 5-10 razów. Upewnij się i pozwól, by ogień wypalił się naturalnie. Grube drewno najlepiej sprawdza się do palenia w kominku. Nigdy nie używaj płynów lub inny rodzaj materiału wzmacniającego płomień. Glina może wchłonąć ciecz. . Po zahartowaniu kominka jesteś gotów na większe polana upewnij się, że trzymają je w środku „miski”. Jeśli płomienie zaczną wydobywać się z szyi oznacza to, że twój ogień staje się zbyt duży. Zwykle nie uszkodzi to kominka, jednak nie zalecamy ognia tego rozmiaru, ponieważ są przeznaczone do małych ognisk.

Nie są one przeznaczone jako podstawowe źródło ciepła.

22 wyświetlenia0 komentarz
  • Tumblr Ikona społeczna
  • a

Skontaktuj się z nami +48 536 497 118

konto Pekao 60 1240 3174 1111 0011 0526 5044

©2018 OKcerami.com