Proces produkcji hecho en Mexico

Jedną z najstarszych technik opracowywania sztuki meksykańskiej ceramiki jest bez wątpienia proces, którego nauczano wśród rodzin meksykańskich rzemieślników z pokolenia na pokolenie.

Mieszanie gliny to początek procesu, w którym glina jest mieszana z wodą w celu jej formowania, zgodnie z tradycją mieszanie odbywa się stopami, co czyni tę aktywność dość uciążliwą. Formowanie gliny ma ogromne znaczenie dla ostatecznego kształtu, ponieważ jest to początek produkcji. Formy są w większości wykonane z gipsu, forma determinuje ilość i różnorodność meksykańskich

produktów z gliny. Następny krok to suszenie gliny, tj glina jest usuwana z poszczególnych form i wystawiana na otwarte powietrze przez około siedem do dziesięć dni. Następnie następuje proces wypalania gliny i ma podstawowe znaczenie ze względu na ciepło wytwarzane przez piece, które nadają produktowi ostateczną stałą konsystencję. Malowanie ceramiki w Meksyku to ostatni szlif, tutaj rzemieślnicy nadają ostateczne szczegóły produktów, takie jak kolor, faktura, oraz inkrustacje z kutego żelaza itp., Dzięki temu Klienci mogą podziwiać to jako naprawdę piękne dzieło sztuki.


20 wyświetlenia0 komentarz
  • Tumblr Ikona społeczna
  • a

Skontaktuj się z nami +48 536 497 118

konto Pekao 60 1240 3174 1111 0011 0526 5044

©2018 OKcerami.com